«

febr 11 2016

Alapfokú Tanfolyam (6 hetes)

Kezdés: Február 13-án 13:30-től /Szombat / február 14.-én 9:30-től /Vasárnap/

Tanfolyam díja: 25.000.-FT

Tanfolyam: 6 hétvége +1 nap +1nap vizsga Részletfizetési lehetőség van: az első részletet a tanfolyam kezdetén kell befizetni, amely 15000.- FT, a második részletet a tanfolyam felénél 10000.- FT

 

Kedvezményeink:

• Örökbefogadott szerződés esetén 20% kedvezmény

• Nagycsaládos gazdiknak / 2 kutyussal, vagy annál többel megbeszélés alapján kedvezményben részesülnek, ha igazolni tudják a közös háztartást.

Mit hozzatok magatokkal:

• oltási könyv,

• játék/ kötél/

• jutalom falat / apróra vágott virsli vagy párizsi/

• póráz 1-1,5 m / NEM FLEXI/

• nyakörv • kakiszedő zacskó

• tanfolyam díj

• kedvezmény esetén kedvezményre jogosító papír/ Örökbefogadási szerződés/

 

 

Tüzelő szukával nem lehet a tanfolyamon részt venni!!!

 

Az alapfokú tanfolyam legfőbb célja, hogy a gazdik megtanulják a kutyakommunikáció alapjait, tudják olvasni a testbeszédet, a kutyák jeleit. Elengedhetetlen a gazdik szerepének tisztázása, illetve helyreállítása kutyájukkal való kapcsolatukban. Ezeket elsajátítva, a viszonyokat helyre téve megkezdődhet az alap engedelmességi gyakorlatok tanítása. Csoportjaink kis létszámmal indulnak, hogy jobban oda tudjunk figyelni a gazdikra és a kutyusok fejlődésére a tanfolyam alatt. A tanfolyam elején elméleti és ismerkedési oktatáson vesznek részt diákjaink. Természetesen a foglalkozások előtt, vagy után is lehetőség van a Kutyakiképzővel egyeztetni, ha bármilyen kérdés felmerül. Ha bármilyen okból kifolyólag nem sikerül valamelyik hétvégén az órán megjelenni, lehetőséget biztosítunk diákjaink részére egy hétköznapi nap folyamán gyakorló órára az iskola vezetővel egyeztetett időpontban a pótlására. A tanfolyam végén alap szintű engedelmességi vizsgát kell tenni. A sikeres vizsgát követően a gazdikat és kedvenceiket oklevéllel díjazzuk, amelyet családias hangulatban adunk át és azt követően mindenkit szeretettel várunk egy kis ünneplésre. Sikeres vizsgát követően lehetőség van tovább lépni a következő szintre, amely a Közép/Haladó vagy a „Kedvenceink felkészítése a hétköznapi élethelyzetekre”.

 

 

Tematika:

• Helyes póráz használat

• Szocializáció, beilleszkedés a kutya-közösségbe

• Kutya-gazdi kapcsolat kialakítása

• Életszerű szocializációs gyakorlatok

• Alapvető fegyelmező feladatok

• Behívás

• Ültetés

• Fektetés

• „nem” - tiltó vezényszó helyes alkalmazása, dicsérő szó felépítése

• játékos feladatok /akadályugrás, apport játék tanítása/

• Házi feladat: A tanfolyamon megszerzett tudás otthoni gyakorlása